Vlasy, naša koruna krásy…

Vlasy, naša koruna krásy…

Je obdobie plesov a my ako správne ženy chceme vyzerať čo najlepšie. Nedávame si záležať len na správnom výbere šiat, šperkov, na make up- e, ale predovšetkým na účese. Zdravé vlasy sú naša koruna krásy… Krátke, dlhé, rovné, vlnité, krepové, blonďavé, hnedé či ryšavé….hlavne, aby boli vlasy zdravé

Ale čo je vlastne vlas???

Vlas (lat. capillus) je druh chlpu, ktorý rastie na lebečnej klenbe človeka. Úprava vlasov, ich zafarbenie závisí od prevládajúcej módy, veku, ročného obdobia, geografickej oblasti a podobne. Vlasy rastú rýchlosťou približne 1 cm za mesiac. Priemerný človek má na hlave cca 300 000 vlasov. Presný počet závisí od počtu vlasových folikulov, ktorý je daný pred narodením/geneticky.

Aby naše vlasy boli krásne, zdravé lesklé a vyživené odporúča sa použiť vlasovú masku minimálne raz za dva týždne. No prečo utrácať, keď si vieme skvelé vlasové masky spraviť jednoducho doma… Tu je pár tipov na moje obľúbené…

olivový olej aby zdravé vlasy neboli suché vlasy

 

Aby vlasy neboli suché:

Potrebujeme: olivový, mandľový alebo kokosový olej

V masírujte olivový, kokosový alebo mandľový olej ku korienkom a po celej dĺžke vlasov, zabaľte do uteráka (odporúčam staršieho), necháte pôsobiť cca 30 -60 min.. Následne umyjete klasicky vlasy tak ako ste zvyknuté.

 

vaječná maska s olivový olejom pre silné a zdravé vlasy

Pre silné a zdravé vlasy:

Potrebujeme: 1 vajce, olivový/kokosový/mandľový olej

V miske rozmiešame vajce, pridáme olej, v masírujeme po dĺžke celých vlasov. Zabalíme do uteráka a necháme pôsobiť cca 60 min.; následne zmyjeme šampónom.

Ak máte často mastniace sa vlasy nenanášajte masku ku korienkom.

Pre lesklé vlasy:

Aby boli vlasy pekne lesklé je dobé do šampónu pridať pár kvapiek citrónovej šťavy, alebo éterického citrónového olejčeka. Citrón dodá vlasom potrebné vitamíny.