Jogurt – pleťová maska na zjedenie

Jogurt – pleťová maska na zjedenie

Jogurt je produkt z homogenizovaného zhusteného mlieka, ktorý nájde svoje využitie nielen v gastronómii, ale aj ako prísada do rôznych pleťových masiek, sprchových či vlasových šampónov, či iných skrášľovacích pomocníkov.

Jeho výroba je biologický proces, počas ktorého sa do mlieka pridajú mikroorganizmy, ktoré spôsobia kvasenie mlieka. Tieto baktérie sú špeciálne vyšľachtené a hovorí sa im jogurtové kultúry.

Jogurty ako také, sú ľahko stráviteľné, sú jednými z ochrancov imunitného systému a významne napomáhajú pri trávení a správnemu fungovaniu čriev.

V supermarketoch ich nájdeme pod rôznymi značkami, v rôznych príchutiach. My si dnes, ale posvietime na klasický „biely“ jogurt.

Máte unavenú, trochu stiahnutú pokožku ? Cítite, že potrebuje Vaša tvár vitamínovú bombu? Ľahké… stačí vziať jogurt a prvá pomoc je na svete.

Potrebujeme: 1/2 bieleho jogurtu, 1 PL medu

V miske zmiešame jogurt s medom, vymiešame do kašičky. Ak máme med scukornatený nevadí, nie je potrebné ho rozpúšťať. Takto pripravenú masku nanesieme v dostatočnej vrstve na tvár a dekolt. Necháme pôsobiť 20-25 min.. Následne dôkladne umyjeme vlažnou vodou.

Ak je med scukornatený pred opláchnutím tvár jemne masíruje (2 v 1 poslúži ako píling 🙂 ).

Odporúčam jogurt gréckeho typu, alebo klasický smotanový, nepoužívajte žiadne nízkotučné produkty.

jogurtová maska s medom na plet- tvár a dekolt

A… ešte jedna vec… ak patríte medzi ATOPIKOV, HISTAMINIKOV túto masku ani neskúšate, mám to vyskúšané na vlastnej koži po 10 min. som mala tvár v jednom ohni… 

Ako alternatívu odporúčam použiť domáci kávový píling, ktorý pleť vyživí, zvláčni a dodá potrebnú hydratáciu. Ako naň nájdete tu.